00:12

Hanza pobedila u Minhenu

Izvor: B92, Beta

Default images
Hanza je u sredu  pobedila u gostima Minhen 1860 sa 2:0, u poslednjoj utakmici prvog kola nemacke Bundeslige, a prvi gol postigao je debitant u prvoligaskom takmicenju Marko Forbek.

Taj 21-godisnji napadac je doveo Hansu u vodjstvo u 44. minutu, a njegov saigrac Markus Lanc je postavio konacnih 2:0 u 54. minutu.

Forbek obicno igra u amaterskom timu Hanze u regionalnoj ligi, ali je veceras zamenio povredjenog Magnusa Arvidsona.

Vec u 21. minutu pogodio je precku, a imao je jos jednu sansu i u 65. minutu.

Posle prvog kola, na celu tabele je pet timova, a najbolju gol-razliku za sada ima novi prvoligas Arminija. Osam timova je igralo nereseno, a pet je bez poena. Sva tri favorita, Bajern Minhen, Borusija Dortmund i Bajer Leverkuzen, igrali su nereseno.