09:26

Olivera Jevtic zauzela 6. mesto na 10.000 metara

Izvor: B92, zvanicni sajt

Default images
Jugoslovenka Olivera Jevtic zauzela je sesto mesto, a Sonja Stolic deveto, u trci na 10.000 metara na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Pobedila je Britanka Pola Redklif, koja je postavila novi evropski rekord, 30. minuta, jedna sekunda i 9 stotinki. Ona je superiorno stigla do zlatne medalje u trci koja je odrzana po jakom pljusku. Tempo koji je nametnula tesko su mogle da prate ostale rivalke.

Jevticeva
je postigla svoje cetvrto vreme istrcavsi stazu za 31:47:82. Posle prvih 4.000 metara, ona je bila u borbi za jednu od medalja, ali u drugoj polovini trke nije uspela da odrzi ritam i ostvari bolji rezultat. Druga je bila Irkinja O'Saliven, a treca Ruskinja Biktaseva.

Prvog dana odrzana su jos dva finala. U disciplini 20 kilometara hodanje, zlatnu medalju je osvojio Spanac Fernandez, ispred Rusa Andrejeva i svog zemljaka Moline.

Zlatnu medalju u bacanju kugle osvojio je Ukrajinac Jurij Bilonog. Drugi je bio Danac Olsen, a treci Nemac Bartels.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.