Četvrtak, 29.01.2004.

15:32

Baret: Nema roka za završetak studije o izvodljivosti

Izvor: Beta

Default images
Šef delegacije Evropske komisije u SCG Džefri Baret izjavio je u četvrtak da je studija o izvodljivosti komplikovan zadatak koji treba pažljivo izvršiti i da nije određen krajnji rok za završetak rada na toj studiji. Baret je, na promociji mesečnika "Evropski forum" u Medija centru u Beogradu, rekao da nestabilna politička situacija u Srbiji negativno utiče na rad na studiji o izvodljivosti, čiji je završetak najavljivan za kraj marta, ali je naglasio da nema određenog roka za završetak rada na studiji. On je podsetio da je završetak sudije o izvodljivosti direktno povezan sa pregovorima o stabilizaciji i asocijaciji, a samim tim i o ulasku u EU.

Baret je rekao da za potpisivanje Ugovora o evropskom partnerstvu, koje bi zemlje zapadnog Balkana i SCG trebalo da potpišu do kraja marta, nije važno dokle se stiglo sa pregovorima o stabilizaciji i asocijaciji, jer je cilj evropskog partnerstva da sve zemlje udju u partnerstvo, a samim tim i u EU.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: