Slovenački ministar saobraćaja Janez Božič je rekao da se ove godine planira puštanje u promet 20 kilometara autoputeva, uglavnom na severoistoku zemlje, početak izgradnje dve nove deonice puta, ukupne dužine 14,8 kilometara, kao i nastavak izgradnje na oko 100 kilometara autoputeva.
Za gradnju autoputeva namenjeno je 537,2 miliona evra, za obnovu 45,4 miliona, a za pokrivanje obaveza po kreditima i izdatim obveznicama 137,2 miliona evra.
Božič je istakao da je sadašnja vlada premijera Janeza Janše u zadnje dve godine ubrzala gradnju saobraćajnica, pa su ovogodišnja sredstva za tu namenu 36,7 posto veća od onih koja je predviđala ranija vlada.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 3
Pogledaj komentare