BAE će preuzimanjenjem američkog Armor holdinga dobiti ugovore sa Pentagonom za oklopna vozila koja se koriste u Iraku i Avganistanu. Za svaku akciju Armor holdinga, BAE će platiti 88 dolara, što je ukupno 4,1 milijarda dolara.
Armor je najveći proizvođač oklopa za “Humvee” vozila i ujedno jedna od najuspešnijih kompanija u proizvodnji oklopne opreme za zaštitu od eksplozija.
Akcije Armora su porasle na njujorškoj berzi 5,3 odsto, odnosno na 86,47 dolara. BAE smatra da će akvizicija povećati vrednost njihove prodaje u Americi za 3 milijarde dolara.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare