Sreda, 09.02.2005.

13:23

Rekordna potrošnja struje

"Elektroprivreda Srbije" saopštava da je potrošnja struje u Srbiji dostigla izuzetno visok nivo od 146 miliona kilovat-sati.

Izvor: B92, Beta

Default images

Izuzetno velika potrošnja nije uticala na stabilnost elektroenergetskog sistema, a iz EPS-a saopštavaju da je u hidroelektranama proizvedeno 54,4 miliona kilovat-sati električne energije, od čega je iz akumulacija dobijeno čak 27 miliona kilovat-sati, dok je u termoelektranama proizvedeno 89 miliona kilovat-sati.

U EPS-u navode da u proizvodnom delu ima prolaznih kvarova, pogotovo u termoelektranama, ali da se svi kvarovi na vreme otklanjaju, pa stabilnost sistema i redovno snabdevanje potrošača nisu ugroženi, pogotovo što je potrošnja struje u stalnom porastu.

EPS apeluje i na toplane, od kojih veći broj ima problema sa snabdevanjem gasom, da stabilizuju snabdevanje i pojačaju grejanje kako bi bilo smanjen dogrevanje na struju.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 2

Pogledaj komentare

2 Komentari

Podeli: