Ponedeljak, 07.02.2005.

20:06

Opet žalba VSS-u zbog Zavoda

Radnici "Veterinarskog zavoda" su po treći put uputili žalbu Vrhovnom sudu Srbije zbog prodaje te firme Zekstra-Bankomu.

Izvor: B92

Default images

Iako je VSS već dva puta usvajao prigovor konzorcijuma radnika i vraćao postupak na početak, Agencija za privatizaciju je u petak, 28. januara, po treći put procenila da je ponuda konzorcijuma Zekstre i Bankoma - ispravna.

Agencija je sa tim konzorcijumom istog dana, dva sata po objavljivanju novog rešenja, zaključila kupoprodajni ugovor, kako ne bi istekao rok za sprovođenje tendera, što bi čitavu privatizaciju vratilo na početak.

Drugi ponuđač, koga čine sami radnici "Zavoda" ostao je praznih ruku. Radnici se sada uzdaju u jedinu preostalu šansu, u presudu Vrhovnog suda Srbije da ponuda Zekstre i Bankoma nije pravno valjana: "Mi sporimo legitimitet prvorangiranog učesnika na tenderu, jer po važećim aktima jednog od članova tog konzorcijuma, mislim na Bankom, morali su imati odluku osnivača pre podnošenja ponude. Oni tu odluku nisu imali na dan podnošenja ponude tako da, kako tumače naši pravni zastupnici, oni praktično nisu ni postojali", kaže Duško Jovičić, predsednik sindikata u Veterinarskom zavodu.

"Ja sam bio u Indiji. Ja sam bio u Indiji. Pitajte Agenciju za privatizaciju", bio je odgovor Predraga Bubala, ministra privrede na pitanje oko ugovora.

Tri ministra i dve agencije

Vlasnik kompanije Zekstra, Dragan Đurić, tvrdi da su optužbe kako je prekršio tendersku proceduru, koje je iznela predsednik Saveta za borbu protiv korupcije Verica Barać, potpuno neosnovane i da on na svojoj strani ima odluku tri ministra i dve agencije: "Oni imaju želju, ali jasno je svima da to ne može da se poništi. Da je to moglo, sud bi poništio i prvi i drugi put. Sud je vraćao zbog procesnih stvari, ne zbog formalnih, odnosno da je imao razloga on bi poništio privatizaciju i prvi i drugi put. Tu je bio problem u dokumentaciji koju Ministarstvo nije dostavilo, a da konzorcijum Zekstra - Bankom nije postojao tender bi bio poništen", kaže Đurić.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: