Svetska fudbalska federacija saopštila je danas spisak od 46 kandidata za sudije na Svetskom prvenstvu 2006. godine u Nemačkoj. Prvi put u istoriji kandidati će morati da prodju dodatnu obuku, a njihov učinak tokom 2005. godine biće posebno procenjivan.
Seminar samo za kandidate za sudije Svetskog prvenstva u Nemačkoj održaće se u Frankfurtu od 12. do 16. februara, 16 meseci pre samog šampionata.
Pored seminara i praćenja rada sudija, FIFA će kandidate podvrći i temeljnim lekarskim pregledima, kao i rigoroznim treninzima i to sve pre završnih testova.
Lista sudija za SP biće saopštena u prvoj četvrtini 2006. godine. "
Cilj je vrhunski kvalitet. Ovaj program će nam pomoći da pronadjemo, obučimo i pripremimo sudije za SP 2006, kako bi samo najbolji izašli na terene u Nemačkoj", rekao je predsednik FIFA
Sep Blater.
Na spisku nema ni jednog sudije sa prostora Srbije i Crne Gore, kao ni i iz jedne druge zemlje u regionu.
Lista obuhvata šestoricu sudija iz Afrike, isto toliko iz Azije, pa još šest iz Severne i Srednje Amerike, zatim osam arbitara iz Južne Amerike, dvojica iz Australije i 18 iz zone koju pokriva Evropska fudbalska unija (UEFA).
Najmladji kandidati rodjeni su 1973. godine, a najstariji 1961. Medju poznatijim evropskim imenima tu su Andres Frisk, Luis Kantaleho Medina, Valentin Ivanov i Markus Merk. Zbog godina, medju kandidatima nije najcenjeniji sudija Evrope, Pjerluidji Kolina.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 3
Pogledaj komentare