Drugi dan 12. Evropskog prvenstva u fudbalu donosi prvi veliki derbi. Na slavnom stadionu La Luš u Lisabonu u 20 i 45 sastaju se veliki rivali – Engleska i Francuska, u okviru grupe B.
Engleski navijači počeli su da prave probleme već u subotu kasno uveče, kada su bacili suzavac u autobus sa školskim orkestrom u Lisabonu. Intervenisala je policija, a očevici su scenu opisali kao haotičnu, dodajući da su kroz vazduh letele flaše.
Očekuje se da će u glavnom gradu Portugala u nedelju biti oko 50 hiljada Engleza, koji će želeti da uđu na stadion svetlosti. Britanske vlasti su na Ostrvu zadržale oko 2500 ljudi osumnjičenih za huligansko ponašanje.
I pored straha od nasilja koje mogu pokrenuti Englezi (setite se samo scena iz Belgije, tokom EP 2000. godine), druge stvari privlače znatno više pažnje. Sedam osoba je u nedelju ujutro deportovano iz Portugala, pod sumnjom da su pripadnici radikalne islamske grupe.
Holandska policija ukazala je portugalskim kolegama na opasnost, posle čega je 15 osoba arapskog porekla privedeno u jednom hotelu u Portu. Iako nisu pronađeni nikakvi dokazi o njihovoj povezanosti sa radikalnim islamistima iz Portugala su proterani petorica Marokanaca i po jedan Tunižanin i Egipćanin. Ostalih osam osoba pušteno je bez pojavljivanja pred sudom.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 3
Pogledaj komentare