Utorak, 15.06.2004.

09:06

Poginula tri Palestinca

Izvor: B92

Default images
Tri Palestinca su poginula kada je izraelska raketa pogodila njihovo vozilo u izbegličkom kampu Balata blizu Nablusa.

Kalil Marshud, lokalni lider Mučeničkih brigada Al Akse, koji se nalazio u kolima s dva saputnika, nasledio je prethodne komandante Al-Akse u Nablusu, koji su takodje stradali u izraelskim napadima.

Prema izvorima bliskim izraelskoj vojsci, Marshud je odgovoran za nekoliko napada, a odluka da bude likvidiran doneta je posle nekoliko bezuspečnih pokušaja hapšenja. Poslednji takav pokušaj napravljen je nekoliko sati pre napada, kada je vojska pretrazila Marshudovu kuću, za B92 Saša Živković.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: