U nedelju su premijer i potpredsedni Vlade izneli svoja očekivanja od izbora.
Za premijera Vojislava Koštunicu značajno je to što nema neizvesnosti da li će izbori uspeti: "Uveren sam da će ovi izbori, 13. i 28 juna, potvrditi čvrsto, jasno, neodustajno, demokratsko i evropsko opredeljenje birača u Srbiji."
"Ono se sastoji u zalaganju za jačanje institucija, u zalaganju za vladavinu prava, za beskompromisni obračun sa svakim oblikom korupcije, za više sigurnosti u privrednom životu, posebno pravne sigurnosti kad je reč o ulaganjima i za poboljšanje životnog standarda. Uveren sam da Dragan Maršićanin najbolje, najautentičnije, bez ikakve ograde i bez ostatka, izražava jedno takvo demokratsko i evropsko opredeljenje", rekao je Koštunica.
Potpredsednik vlade Miroljub Labus najavljuje jaku podršku G17 plus za demokratskog kandidata u drugom krugu izbora: "U prvom krugu glasalo se i za kandidate, za vladu, protiv vlade, u drugom krugu glasaće se samo za Srbiju, odnosno da li će Srbija biti izolovana ili će to da bude zemlja koja će da bude otvorena ka Evropi. Juče je Predsedništvo G17 plus imalo sednicu, mi smo odlučili da od sutra krenemo sa svojom kampanjom – kampanja protiv izolacije Srbije i za odbranu svih onih tekovina od 5. oktobra. Ta kampanja će pomoći bilo kom demokratskom kandidatu da pobedi u drugom krugu."
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 17
Pogledaj komentare