Subota, 14.06.2003.

10:03

Šaron predložio trodnevni prekid vatre

Izvor: Beta

Default images

Izraelski premijer Arijel Šaron predložio je Palestincima, pre svega radikalnom islamskom pokretu Hamas, trodnevni prekid vatre, uz potpuni prekid napada na izraelske ciljeve, a zauzvrat bi Izrael obustavio pokušaje likvidacije ekstremista, rekao je za AFP jedan palestinski zvaničnik.

Prema tom predlogu, Izrael će obustaviti pokušaje likvidacije palestinskih aktivista, ako Hamas prekine sve vrste napada na Izraelce, uključujući i upotrebu raketa "kasam", rekao je taj zvaničnik. Po isteku trodnevnog perioda, dogovor o prekidu vatre bi mogao dnevno da bude obnavljan i počeli bi pregovori Izraelaca i Palestinaca o sveobuhvatnom prekidu vatre.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Podeli: