"Pitam se treba li da započnem zdravicu rečima 'kad sam bila ovde 1776. godine, ali verovatno to neću uraditi...'", rekla je sinoć kraljica Elizabeta, na početku svečane večere u rezidenciji britanskog ambasadora Dejvida Maninga u Vašingtonu.
Buš se slatko nasmejao, kao i ostalih stotinak gostiju, i kada je na njega došao red za zdravicu, rekao: "Veličanstvo, nemam odgovor na to”.
Britanska kraljica boravila je u šestodnevnoj poseti SAD, u okviru koje je prisustovovala obeležavanju 400. godišnjice dolaska Britanaca u Džejmstaun, u Virdžiniji.
"Američki narod je ponosan što ima priliku da vam poželi dobrodošlicu u SAD. Pomogli ste našem narodu da proslavi 200. godišnjicu nezavisnosti 1700…mmmm…1776. godine", rekao je Buš, pozdravljajući kraljicu.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 1
Pogledaj komentare