Ponedeljak, 07.05.2007.

16:31

Nova optužnica protiv Milanovića

Okružno javno tužilaštvo podiglo je novu optužnicu protiv bivšeg direktora RTS-a Dragoljuba Milanovića.

Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

To je opružnica za zloupotrebu službenog položaja. Milanović je optužen da je u periodu od 4. septembra 1996. do 21. avgusta 2000. u Beogradu, kao generalni direktor RTS-a, zloupotrebio službeni položaj, dodeljujući stanove, i pribavio protivpravnu imovinsku korist u visini od skoro 38.850.000 dinara.

On je, mimo stambene komisije i bez odgovarajuće rang liste i bez pismene saglasnosti glavnih urednika, dodeljivao stanove u zakup zaposlenima u RTS-u, između ostalih, i onima koji su već imali stanove.

Na taj način, prema saopštenju tužilaštva, 53 osobe rešile su svoje navodne stambene probleme.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 2

Pogledaj komentare

2 Komentari

Podeli: