Izaslanik visokog predstavnika za područje Srebrenice je odbacio tvrdnje da je njegovo imenovanje političke prirode i dodao da želi da bude angažovan u "političkom dijalogu, a ne fudbalskom meču".
"Fokusiraću se na stvarne potrebe ljudi u području Srebrenice, posebno u oblasti sigurnosti i pravde. Želim da se oni koji budu ili su okrivljeni za ratne zločine ubrzano nadju pred licem pravde, da ljudi u Srebrenici žive sigurnije te da se zabeleži ekonomski i socijalni boljitak", izjavio je Bond, piše "Dnevni avaz".
Bond je najavio da će u ponedeljak boraviti u Srebrenici kako bi se sastao sa povratnicima i zvaničnicima tog grada i da će o Srebrenici još razgovarati i sa zvaničnicima u Sarajevu i Banjaluci.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 2
Pogledaj komentare