Sreda, 02.05.2007.

21:21

Brendon Roj najbolji "ruki" u NBA

Autor: IL  |  Izvor: B92, Beta

Podrazumevana plava slika

Bek Portlanda Brendon Roj proglašen je za najboljeg debitanta u ovoj sezoni NBA. Igrač "Blejzersa" je na 57 utakmica ove sezone u proseku postizao 16,8 poena i beležio četiri asistencije

Drugo mesto u glasanju novinara pripalo je italijanskom krilnom igraču Andrei Barnjaniju iz Toronta, dok je Rudi Gej iz Memfisa zauzeo treću poziciju.

Brendona Roja je u NBA dovela Minesota koja ga je primetila dok je igrao za Univerzitet iz Vašingtona, ali ga je odmah prosledila Portlandu.

Najbolji "ruki" NBA je ove sezone na 16 utakmica postigao 20 ili više poena, a Juti je 4. aprila ubacio rekordnih 29. Roj je treći igrač Portlanda u istoriji kluba iz Oregona sa titulom "rukija godine", posle Džefa Petrija (1970-71) i Sidnija Viksa (1971-72).

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 2

Pogledaj komentare

2 Komentari

Podeli: