Ponedeljak, 30.04.2007.

10:05

Debeli i pušači bez lekarske pomoći

Svaka deseta bolnica u Velikoj Britaniji odbija da pruži lekarsku pomoć ljudima sa prekomernom težinom i pušačima, objavljeno je danas u Londonu.

Podrazumevana plava slika

Odbijanje pružanja medicinske pomoći je, upozoravaju komentatori, protivzakonito i bolnice, u stvari, na taj način žele da uštede novac.

Bolnice koje odbijaju lekarsku negu gojaznim ljudima i pušačima su, podseća se, u velikim dugovima, pa smanjenjem broja pacijenata nastoje da ublaže gubitke.

Takvo ilegalno ponašanje ima, međutim, podršku ministra zdravlja Patriše Hjuit.

Pušači se uslovljavaju da prestanu da puše, a ljudi sa prevelikom težinom da prvo smršaju.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 9

Pogledaj komentare

9 Komentari

Podeli: