Prvi kvartal ove godine nije dobro počeo za američku kompaniju Gudjir, koja je zbog troškova štrajka i slabije prodaje u Severnoj Americi, ostvarila gubitak od 174 miliona dolara. Prošlogodišnji gubitak u istom periodu iznosio je 74 miliona dolara, a sada je znatno povećan.
Kvartalna prodaja je iznosila 4,5 milijardi dolara, što je nešto više u odnosu na 4,46 milijardi dolara u isto vreme godinu dana ranije.
U Gudjiru tvrde da još osećaju posledice štrajka zaposlenih u severnoameričkim fabrikama za proizvodnju guma, koji je trajao ukupno 12 nedelja na kraju prošle godine.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare