Petak, 27.04.2007.

07:28

Premijera Spajdermena 3

Jedan od filmova čiji se novi nastavak iščekivao sa najviše nestrpljenja, "Spajdermen 3", u režiji Sema Rejmija, premijerno će biti prikazan 2. maja u Sava centru.

Podrazumevana plava slika

Film "Spajdermen 3" okupio je glumačku i autorsku ekipu iz prva dva blokbastera. Obožavaoci Spajermenovih avantura ponovo će se družiti sa Tobijem Megvajerom, Kirsten Danst, Džejmsom Frankom, Tomasom Hejdenom Čerčom, Toferom Grejsom, Brajs Dalas Hauard, Džejmsom Kromvelom, Rozmeri Haris, i Dž.K. Simonsom. Reditelj je Sem Rejmi.

U filmu zasnovanom na legendarnoj strip seriji izdavača Marvel Comics, Piter Parker je konačno uspeo da postigne ravnotežu između svoje ljubavi preva Meri Džejn i svojih obaveza u ulozi superheroja. Ali na horizontu se sprema oluja.

Kada se iznenada njegovo Spajder-odelo transformiše, postane crno i uveća njegove moći, ono transformiše i Pitera.

Pod uticajem odela, Piter postaje preterano samouveren i sujetan i počinje da zapostavlja one koji mu najviše znače.

Dok dva do sada najstrašnija zločinca, Sendmen i Venom, stiču neverovatnu moć i žeđ za odmazdom, Piterova najveća bitka je ona unutar njega samog.

Spajdermen će morati ponovo da otkrije samilost koja ga čini onim što jeste: herojem.

Treći film u serijalu zatvara neke od karakternih lukova započetih u prva dva filma.
Sem Rejmi, koji je režirao sva tri filma, kaže, “Suština filmova o Spajdermenu uvek je bila dubina likova i njihovi isprepleteni životi. Piterova ljubav prema Meri Džejn Votson i prijateljstvo sa Harijem Ozbornom uvek su predstavljali najbogatiji deo naših priča.

“Pripremajući treći film, zapitali smo se, ‘Šta ovaj mladić još ima da nauči?’” kaže Rejmi.

“Stavili smo ga u situacije u kojima bi bio primoran da se suoči sa svojim nedostatkom karaktera – prepreke koje u prethodnim pričama možda ne bi bio u stanju da savlada. Na taj način bi ili bio savladan ili bi izrastao u heroja koji bi mogao da pređe te prepreke. Kako raste dubina likova, oni postaju punija ljudska bića i mogu da postignu više nego u prethodnim filmovima.”

“Na kraju drugog filma, po prvi put, postoji razlog za optimizam u Piterovom životu,” kaže producent Avi Arad.

“Osvojio je devojku – ali kada ona kaže, ‘Idi i sredi ih, tigre,’ znate da je ona realistična i možda oseća nelagodu zbog toga kakav bi dalji život mogao biti. Sem voli da testira heroja – i to znači da će nas Spajdermen 3 odvesti na vrlo različito mesto u Piterovom životu, kao i u njenom i Harijevom.”

U trećem filmu Piter Parker se suočava sa do sada najvećim izazovom – i najveća bitka je ona unutar njega samog. Kada film počne, sve ide odlično za Pitera u toj meri da mu uspeh pomalo udara u glavu … i kada se crna supstanca zakači za njegov skuter, sve se preokreće. Supstanca se zakači na Piterovo Spajdermen odelo, menjajući ga od poznatog crveno-plavog u crno.

Transformisano odelo menja i Pitera, on postaje snažniji i brži nego ikada ranije… ali i pokazuje mračnu stranu Piterove ličnosti koju se on trudi da kontroliše.

“Želeli smo da istražimo mračnu stranu Piterovog lika,” kaže producent Lora Ziskin. “Kada njegovo odelo postane crno, to pojačava i naglašava karakteristike koje već postoje u osobi. U ovom slučaju, to ga čini snažnijim i bržim, ali i sujetnim i agresivnim.”
“Kada sam pročitao scenario bio sam uzbuđen zbog novog pravca u kome ide Piter Parker i ostali likovi i njihove priče,” kaže Tobi Megvajer, koji se vraća ulozi Pitera Parkera.

“Imamo svež pristup priči, ali održavamo kontinuitet iz prethodna dva filma.”

Kirsten Danst se vraća ulozi Meri Džejn.

“Mislim da će obožavaoci voleti ovaj film, jer ga i mi volimo,” kaže ona.

“Svima nama on mnogo znači, i radili smo naporno da svaku scenu učinimo najboljom mogućom.”

Svoju ulogu, kao Hari Ozborn reprizira i Džejms Franko.

“Harijeva priča se nastavlja od kraja drugog filma, kada je saznao užasnu istinu o svom ocu i svom prijatelju – mada ne zna celu priču. Hari je čitav život živeo za svog oca i kada mu je otac oduzet, jedino što mu je ostalo jeste da osveti njegovu smrt.”

Naravno, Spajdermen 3 donosi neverovatne akcione sekvence kakve obožavaoci i očekuju. U ovom filmu, Spajdermen se suočava sa dva klasična zločinca: Sendmenom, koji se prvi put pojavio u četvrtom broju Neverovatnog Spajdermena, i Venomom, jednim od najupečatljivijih Spajdermenovih protivnika.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Podeli: