Ministar privrede Predrag Bubalo je na konferenciji za novinare posle sednice Vlade kazao da će od sledeće godine početi uvoz bez carine Opelovog modela "astra klasik" i njegovo sklapanje u "Zastavi", a potom i još jednog modela tog proizvođača automobila.
Bubalo je precizirao da je Vlada omogućila saradnju "Zastave" i "Dženeral motorsa" današnjom izmenom odluke iz 2005. godine o kriterijumima za uvoz određenih roba, kojom je određeno koji se proizvodi potrebni za sklapanje ta dva modela mogu uvesti.
Predstavnici "Zastave" i američke kompanije "Dženeral motors" parafirali su pre dve nedelje ugovor o proizvodnji jednog od Opelovih modela automobila u pogonima kragujevačke fabrike.
Opširnije o tome na
ekonomskim stranicama B92.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare