Petak, 27.04.2007.

13:20

G17 plus posmatrač u MDU

Stranka G17 plus saopštila je da je dobila status posmatrača u Međunarodnoj demokratskoj uniji (MDU).

Izvor: Tanjug

Podrazumevana plava slika

G 17 plus je status posmatrača dobila danas na sastanku predstavnika stranaka članica te organizacije u Dubrovniku, a punopravno članstvo dobiće nakon sastanka predsednika stranaka članica MDU koji je zakazan za narednu godinu.

Među osnivačima MDU su Margaret Tačer, Džordđ Buš, Žak Širak i Helmut Kol. 

Kandidaturu G17 plus za članstvo podržale su stranke iz Velike Britanije, Austrije i Švedske.  

MDU okuplja više od 80 stranaka centra i desnog centra iz celog sveta a saradnja se zasniva na zajedničkoj filozofiji stranaka članica, uspostavljanju trajnih bilateralnih i multilateralnih veza i međusobnoj podršci i pomoći.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: