Nedelja, 08.04.2007.

15:32

EP: Loši nastupi srpskih džudista

Autor: Miloš Todorović  |  Izvor: B92, Tanjug

Podrazumevana plava slika

Poslednjeg dana šampionata Evrope u džudou koje se održava u Beogradu na programu su bile borbe u pet kategorija, a svi reprezentativci Srbije doživeli su poraze već u prvom kolu.

U ženskoj konkurenciji u kategoriji do 78. kilograma Vanja Mandić je izgubila iponom od Italijanke Lusije Moriko i nije ušla ni u repesaž. U najtežoj kategoriji preko 78 kilograma nismo imali predstavnicu.

U muškoj konkurenciji u kategoriji do 90 kilograma Andrija Đurišić je u prvom kolu izgubio na poene od Italijana Roberta Melanija i ostao je bez represaža. Do drugog kola nije stigao ni Nebojša Mandić u kategoriji do 100 kilograma. Njega je iponom savladao Slovenac Primož Ferjan.

U najtežoj kategoriji preko 100 kilograma nastupio je Aleksandar Petković koji je na poene izgubio od Vasileosa Ilijadisa iz Grčke. Ni on nije uspeo da uđe u repesaž.

Na taj način je reprezentacija Srbije takmičenje na ovom šampionatu završila sa skromnim učinkom i jedina svetla tačka bio je Miloš Mijalković koji je prvog dana osvojio srebrnu medalju u kategoriji do 66 kilograma.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 3

Pogledaj komentare

3 Komentari

Podeli: