Sreda, 14.03.2007.

12:51

Slovenija: Obveznice od mlrd. evra

Slovenija će 22. marta izaći na evropsko tržište državnih vrednosnih papira.

Izvor: business.hr

Podrazumevana plava slika

Na to tržište će izaći sa izdavanjem prve referentne državne obveznice nakon pristupa evropskoj monetarnoj uniji.

Obveznica, u ukupnom iznosu od milijardu evra, će imati fiksnu kamatnu stopu od četiri odsto, a rok dospeća joj je 22. mart 2018. godine.

Slovenačko Ministarstvo finansija ističe veliki interes za obveznicama, jer je počelo prikupljanje ponuda, a za manje od tri sata potražnja je bila četiri puta veća od najavljenog iznosa izdanja.

Ministarstvo kaže da je vodilo računa o kvalitetu i strukturi investitora, kao i geografskoj raširenosti, pa je 19 odsto emisije prodato u Nemačkoj i Austriji, 19 odsto u Francuskoj, 16 odsto u Velikoj Britaniji i Irskoj, 12 odsto u skandinavskim državama, po devet odsto u Italiji i državama Beneluksa, pet odsto u Sloveniji i jedan odsto u drugim državama.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: