Novosadski "crveno-beli" nisu uspeli da iznenade favorizovanu ekipu ASK Riga. U drugom kolu Fiba kupa, Novosađani su u Letoniji poraženi 85:71.
Iako razlika od 14 poena deluje superiorno, «skakavci» su pružili žilav otpor domaćinu. U prvom poluvremenu igralo se koš za koš, tako da je prva deonica završena poenom prednosti za Rigu - 21:20, dok se na odmor otišlo sa rezultatom 40:38 za domaće.
Rezultatska klackalica trajala je do početka poslednje četvrtine, kada je Riga uspela da se odlepi i napravi razliku od 16 poena - 68:52.
Novosađani su u 36. minutu, poenima Paunića, uspeli da se vrate u meč i smanje na 73:66, ali je to do kraja meča bilo sve od novosadske ekipe.
U 3. kolu Fiba kupa, koje se igra 21.novembra, Novosađani će ugostiti češki Nimbruk.
KK Vojvodina Srbijagas: Ivanović 16, Jelenić 2, Nemet 9, Duvnjak, Šćekić 6, Golubović 2, Đorđević 11, Lekić 2, Milošević, Paunić 12, Kovačević 4, Vitkovac 7.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 1
Pogledaj komentare