Isto toliko birača tvrdi da bi možda izašlo, dok bi 40,5 odsto glasalo, pokazalo je istraživanje Centra za sociopolitička istraživanja Barometar.
Prema tom istraživanju, sprovedenom u drugoj polovini juna na uzorku od 1.200 ispitanika, najveći rejting ima Srpska radikalna stranka - 34,7 odsto, potom Demokratska stranka - 20,5, a izborni cenzus bi prešli i Pokret snaga Srbije - 9,5 odsto, Demokratska stranka Srbije - 8,6 odsto i Liberalno demokratska partija - 5,1 odsto.
Ispod cenzusa bi, kako je pokazalo istraživanje Barometra, ostali Socijalistička partija Srbije - 3,8 odsto, G17 plus - 2,8 odsto, Srpski pokret obnove - 2,7 odsto i Pokret 5. oktobar - 2,1 odsto. Za neku drugu stranku glasalo bi 10,2 odsto ispitanika.
Na pitanje o ulasku Srbije u Evropsku uniju, čak 71,2 odsto ispitanika odgovorilo je pozitivno, a za ulazak u NATO izjasnilo se 53,5 odsto ispitanika.
Rad Vlade u tom istraživanju, na skali od jedan do pet, najveću ocenu dobio je u oblasti rešavanja kriminalnih afera - 3,8. Saradnja sa Hagom ocenjena je prosečnom ocenom 3,6, sudstvo sa dva, dok je najniže ocene Vlada dobila u oblasti ekonomije - 1,4, i Kosova - 1,8.
Istraživanje se odnosilo i na medije, za koje čak 76,2 odsto ispitanika smatra da nisu slobodni, dok samo 6,3 misli da su slobodni u potpunosti. Da u medijima u Srbiji nije prisutan govor mržnje misli 47,6 odsto ispitanika, dok 12,1 odsto smatra da ga ima u velikoj meri.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 7
Pogledaj komentare