Četvrtak, 23.03.2006.

14:57

Romanov žali što je odlagao odluku

Autor: Željko Čačija  |  Izvor: B92, BBC

Default images
Većinski vlasnik škotskog Hartsa Vladimir Romanov smatra da je predugo odlagao odluku o otpuštanju Grejema Riksa.

"Predlagao sam da se rastanemo sa njim, ali momci u klubu su insistirali da ostane i ja sam ispoštovao njihovu želju. Ipak, smatram da sam pogrešio što nisam tu odluku sproveo u delo, jer smo za vreme njegovog mandata izgubili 24 boda. Nisam video nikakav znak poboljšanja situacije, pa više nisam imao strpljenja", rekao je Romanov.

Riks je dobio otkaz posle samo 19 utakmica na klupi Hartsa. Klub je trenutno drugi na tabeli škotske premijer lige i u polufinalu nacionalnog kupa.

Ali Romonaov, koji je u poslednjih deset meseci već otpustio Džona Robertsona i Džordža Barlija, nije imao strpljenja za bivšeg menadžera Potrsmuta i Oksforda.

"Da je on ostao, došli bismo u poziciju da izgubimo drugu poziciju koja vodi u Ligu šampiona", izjavio je Romanov.

Džim Dafi, koji je dobio otkaz sa mesta sportskog direktora posle samo mesec dana rada, smatra da Riks nije zaslužio otkaz.

"Romanov je smatrao da smo Riks i ja postali neka vrsta opozicije, pa smo otpušteni. ja prihvatam to, ali mi je žao grejema. Ja sam Škot i ostajem ovde, a on sad sa porodicom mora da se vraća u Englesku. Prihvatam sve ali se ne slažem sa tom odlukom. Mislim da je trebalo da sačekaju utakmicu polufinala kupa sa Hajbernijanom. Grejem je naporno radio sa igračima i oni su ga poštovali, ali jedino je važno šta gospodin Romanov odluči", rekao je Dafi.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: