Košarkaši Partizana doživeli su i drugi poraz u ovogodišnjem takmičenju u Evroligi. Crno-beli su ovoga puta izgubili na strani i to od Montepaskija sa 66:59 (17:14, 19:16, 11:11, 19:18).
Crno-beli su odigrali znatno bolji meč u odnosu na duel od pre sedam dana kada su ubedljivo poraženi u "Pioniru" od Orteza. Domaćin je krenuo silovito, međutim Partizan je preko Dejana Milojevića, pre svih i Koste Perovića konstantno bio u igri. Na kraju je ipak presudilo iskustvo vodećeg tima italijanskog prvenstva, koji je tako posle CSKA zabeležio i drugi trijumf u ovogodišnjoj Evroligi.
Najbolji u pobedničkom timu bio je Vudvord sa 15 poena i čak 5 ukradenih lopti. Po 11 koševa ubacili su Kaukenas i Boisa, a Gruzijac je imao i 8 skokova. U timu crno-belih Dejna Milojević je meč završio sa 14 poena, 10 skokova, ali i 7 izgubljenih lopti, dok je Kosta Perović postigao koš manje.
Trener košarkaša Partizana
Duško Vujošević ocenio je da je njegova ekipa pokazala da je dovoljno kvalitetna da se ravnopravno takmiči sa najboljim ekipama u Evroligi.
"Sijena ima mnogo stranaca, a ekipa je pokazala da ima karakter i kvalitet. Odigrali smo bolje nego na premijeri, ali u odlučujućim momentima nedostajali su iskustvo i koncentracija", rekao je Vujošević posle meča.
"Naši igrači su pokazali da imaju kvalitet da se ravnopravno nose sa evroligašima. Zadovoljan sam angažovanjem prvotimaca. Imali smo priliku da dobijemo utakmicu, ali nismo imali iskustvo, a Montepaski je uz sebe imao i domaći teren", rekao je Vujošević.
Partizan je u poslednjoj četvrtini gubio sa 10 razlike, ali je uspeo da pridje na samo koš zaostatka i imao je priliku da izjednači.
"Bitno je da kvalitet postoji, vremenom i radom će se podići nivo igre. Ova igra uliva nadu da možemo ravnopravno u dalje takmičenje. Nismo se obrukali", dodao je Vujošević.
U preostalim mečevima večeri u Evroligi: Bamberg - Olimpija 81:80, Strazbur - Beneton 76:78, Žalgiris - Taukeramika 63:58, Olimpijakos - Makabi 83:78 i Efes Pilsen - Barselona 66:63.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 54
Pogledaj komentare