Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Čelsi sa 1:0 u derbiju 12. kola engleske Premijer lige. Utakmica je odigrana na krcatom "Old Trafordu" (preko 67 hiljada gledalaca).
Aktuelni šampion doživeo je prvi poraz u prvenstvu posle 40 utakmica. Pobednički gol na uzbudljivom meču postigao je Daren Flečer u 40. minutu meča. Golu je prethodio centaršut Ronalda sa leve strane, a Flečer je visoko nabačenu loptu na drugu stativu, glavom "parabolom" plasirao preko neodlučnog Čeha i dva igrača londonskog tima.
Mančester je ovom pobedom izbio na treće mesto, i sada ima 10 bodova zaostatka u odnosu na vodeći Čelsi, kome je ovo bio prvi poraz u prvenstvu ove sezone.
I pored velike terenske inicijative gosti nisu stvorili mnogo velikih prilika za pogodak,a u poslednjim momentima veliku priliku za 2:0 propustio je Korejac Park.
Trener Čelsija Žoze Murinjo u 50.utakmici u Premijerligi doživeo je tek drugi poraz!
Ranije u nedelju Everton je sa 1:0 pobedio Midlzbro i popeo se na 16. mesto. Ovo je timu iz Liverpula bila tek treća pobeda u šampionatu i prva na svom terenu ove sezone.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 13
Pogledaj komentare