Utorak, 20.07.2004.

22:06

Erik Snou u Klivlendu

Izvor: B92

Default images
Filadelfija je zamenila plejmejkera Erika Snoua sa Klivlendom za bekove Kevina Olija i Kidrika Brauna. Snou je proveo šest i po sezona sa Siksersima gde je u proseku beležio 10 poena i 6 asistencija, a najveći uspeh zabeležio je 2001. osvajanjem titule prvaka Istočne konferencije. Na drugoj strani ovo će Oliju biti treći put da stiže u Filadelfiju.

"Erik je bio sjajan kapiten i lider i želim mu mnogo sreće. Ovaj posao nam daje mlađe igrače. Kevin je snažan igrač, koji će nam doneti liderstvo, a Kidrik se razvija i biće novo oružje na našoj klupi", rekao je predsednik Siksersa Bili King.Trener Filadelfije Džim O'Brajan je rekao da želi tim koji će držati visok tempo. U takav sistem se nije uklapao Snou, koji više igra odbranu na pola terena. O'Brajan je takođe rekao da u njegovom sistemu ne postoji pravi plejmejker.

Snou je prošle godine potpisao četvorogodišnji ugovor koji traje do 2009. godine. Na drugoj strani Oli je igrao u Siksersima u sezonama 99/00 i 00/01, a nastupao je za još devet NBA timova: Čikago, Dalas, Indijana, Milvoki, Nju Džersi, Orlando, Sakramento, Sijetl i Klivlend. Braun je bio 11. pik Bostona 2001. godine da bi prošle bio trejdovan u Klivlend.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: