Petak, 30.04.2004.

18:54

Situacija u Prizrenu blizu katastrofe

Izvor: Beta

Default images

Šef četvoročlane misije UNESKO-a Mari Pol Rudil izjavila je u petak da je zatečeno stanje objekata kulture jako loše.

 Ona je dodala i da će za konzervaciju i restauraciju biti potreban jako dug vremenski period. "Situacija je najgora u Prizrenu. Blizu je katastrofe. Svi eksperti su izrazili zabrinutost zbog stanja crkve Bogorodice Ljeviške. Kako bi je zaštitli moramo poduzeti hitne radove na kojima treba da rade eksperti najvišeg nivoa", ocenila je Rudil.

Ona je upozorila da je "zaista vreme da se na Kosovu donese zakon o zaštiti kulturnog, istorijskog i prirodnog nasledja toh regiona".

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Podeli: