Sreda, 03.12.2003.

21:58

Glavni urednik Dana ne ide u Hag, jer nije dobio vizu

Izvor: Beta

Default images

Glavni i odgovorni urednik podgoričkog lista "Dan" Duško Jovanović neće se u četvrtak pojaviti pred Sudskim većem Haškog tribunala, jer ni danas nije dobio holandsku vizu, potvrdio je večeras agenciji Beta jedan od njegovih advokata Andjelko Ležajić. Ležajić i advokat Nikola Stanojević, koje je Jovanović angažovao da ga zastupaju pred Tribunalom, takodje nisu dobili holandske vize. Ležajić je rekao da je vizu možda dobio treći član Jovanovićevog advokatskog tima, Siniša Simić, ali da nije siguran, jer je to nezvanično saznao.

Glavni urednik lista "Dan" optužen je zbog nepoštovanja suda, jer je objavio identitet zaštićenog svedoka koji se pojavio na sudjenju bivšem jugoslovenskom predsedniku Slobodanu Miloševiću pred Haškim tribunalom. Advokat Ležajić rekao je da Jovanović ne može snositi nikakve posledice zbog nepojavljivanja pred Haškim sudom, odnosno da posledice može da snosi jedino Tribunal. Prema njegovim rečima, Tribunal će morati da snosi troškove Jovanovićevog puta za Beograd i troškove angažovanja advokata.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: