Petak, 20.07.2007.

16:41

Koštunica primio najbogatijeg Rusa

Premijer Srbije Vojislav Koštunica primio danas ruskog investitora Olega Deripaska.

Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

Razgovoru su prisustvovali i vicepremijer Božidar Đelić, resorni ministri i ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Aleksejev, navodi se u saopštenju iz Koštuničinog kabineta.

Deripaska važi za najbogatijeg Rusa na svetu, a finansijski krugovi ga nazivaju kontroverznim biznismenom i kraljem aluminijuma. Njegova kompanija Bejzik elements vlasnik je podgoričkog Kombinata aluminijuma, a zainteresovan je i za kupovinu Rudarsko-topioničarskog basena Bor.

Ruski mediji su pre mesec dana nagađali da je ruski veto protiv nezavisnosti Kosova uslovljen ulaskom Deripaske i njegove firme na Kosovo.

Oleg Deripaska rođen je 1968, a milijarder je postao s 35 godina.

Opširnije na stranicama Biz B92

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

11 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: