U godišnjem izveštaju o terorizmu, američki Stejt department je naveo da je tokom 2006. godine bilo 14.000 terorističkih napada, pretežno u Iraku i Avaganistanu. U tim napadima je poginulo više od 20.000 ljudi. U odnosu na 2005. godinu, bilo je 3.000 napada više i 5.000 ljudi je više umrlo.
"Najveći broj terorističkih napada je zabeležen na Bliskom istoku i u južnom delu Azije", navodi se u izveštaju na 335 strana.
"U Iraku i Avganistanu je bilo 90 odsto od 290 najtežih napada", dodaje se u izveštaju.
Stejt department je naveo da je u tom periodu u Iraku bilo 6.600 napada u kojima je poginulo oko 13.000 ljudi, a u Avganistanu 749 napada tokom 2006. godine.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare