Petak, 27.04.2007.

21:05

Poštarke osvojile titulu!

Autor: MR  |  Izvor: B92, Tanjug

Podrazumevana plava slika

Odbojkašice Poštara osvojile su titulu šampiona Viner štetiše lige. Beogradska ekipa pobedila je u Užicu domaće Jedinstvo sa 3:1, po setovima 24:26, 25:22, 25:20 i 25:15 u četvrtoj utakmici finala plej-ofa i tako rešila finalnu seriju u svoju korist sa 3:1.

Utakmica je odigrana u dvorani "Veliki park" pred oko 2000 gledalaca. Užičanke su dobro počele i sve do polovine drugog seta izgledalo je da će se izboriti za "majstoricu". Međutim, znatno iskusnija ekipa Poštara 064 je tada preuzela inicijativu i - predvođene izvanrednom reprezentativkom Jovanom Brakočević - preokrenule tok igre u svoju korist.

Poštarke su tako uspele da se vrate u igru posle brejka Jedinstva u prvom meču u Beogradu i pobede u sledeća tri duela, uključujući i dva trijumfa na gostovanju u Užicu.

To je druga uzastopna titula šampiona za beogradski tim. Šampionski pehar podigla je kapiten Marija Pavlović, a Poštar je dobio i 800.000 dinara, koliko pripada prvom šampionu Srbije.

Jedinstvo: An.Petrović, Malešević, Vesović, Petrović, Trivunić, Antonijević, Ćebić, Šiljković, Ršumović, Marković, Jakovljević, Panić.
Poštar O64: Veljković, Brakočević, Jovanović, Ivanova, Stojković, Majstorović, Radović, Crnčević, Stevanović, Pavlović, Bursać i Puzović.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 9

Pogledaj komentare

9 Komentari

Podeli: