Odigrani su prvi mečevi polufinala Lige šampiona u rukometu, a prednost su ostvarili po jedan španski i nemački klub. Flensburg je kod kuće savladao Valjadolid sa samo dva gola razlike – 32:30, a isti višak napravio je i Portland San Antonio koji je bio bolji od Kila sa 30:28.
Ekipa Flensburga nije napravila ozbiljniju razliku pred revanš u Španiji, pre svega zahvaljujući sjajnom golmanu gostiju Sijeri.
Uprkos podršci 6000 gledalaca, Flensburg nijednom nije stekao više od 4 gola prednosti, a konačan rezultat postavio je
Alen Muratović u poslednjoj sekundi utakmice.
Crnogorski reprezentatvac postigao je 7 golova za predstavnika Španije, baš kao i Poljak Marcin Lijevski za Nemce.
U drugoj polufinalnoj utakmici u Pamploni pred 3000 gledalaca Portland San Antonio je savladao nemački Kil sa 2 gola razlike. Najzaslužniji za trijumf španskog predstavnika bili su
Albert Rokas i
Renato Vugrinec sa po 8 postignutih golova. Najbolji igrač sveta, Ivano Balić postigao je 4, bas kao i naš reprezentativac
Ratko Nikolić.
Ekipa Kila doživela je veliki peh u prvom poluvremenu, kada se povredio pivotmen Markus Alm, a sredinom drugog dela crveni karton zbog tri isključenja dobio je Kim Anderson, najbolji strelac tima. Na golu Kila fenomenalan je bio Tijeri Omeje, koji je, pored više od 20 odbrana, 'skinuo' i četiri sedmerca.
Revanši su na programu naredne nedelje.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 9
Pogledaj komentare