Sreda, 31.01.2007.

23:29

Budućnost ispala iz Lige šampiona

Autor: Željko Čačija  |  Izvor: B92

Podrazumevana plava slika

Odbojkaši Budućnosti Podgoričke banke nisu uspeli da se plasiraju u drugu rundu Indesit lige šampiona jer su na utakmici sa Palma de Majorkom poraženi sa 3:1.

Njima su za prolaz bili potrebni pobeda ili dva osvojena seta. Pošto je u drugoj utakmici Ostrava sa 3:2 savladala Panatinaikos Podgoričani su ostali bez plasmana u dalji tok takmičenja. 

Bez povređenog Ćulafića i sa nedovoljno oporavljenim Vušurovićem, u startnoj postavi Budućnosti zaigrali su korektor Starović i srednji bloker Zlatić, pored standardnih Petkovića, Dukića, Milivojevića, Radića i Rašovića. Kod domaćina, zbog bolova u leđima nije igrao najbolji igrač Antiga, umesto koga je zaigrao Aruja.

"Ušli smo u meč očigledno, sa nepoverenjem da možemo do pobede. U drugom setu se vratila nada, to se nastavilo i u trećem setu, ali nam je u završnici trećeg seta falilo iskustva i verovatno kvalteta da ga resimo u svoju korist. U četvrtom setu Majorka je od starta uzela incijativu, koju nije ispuštala do kraja. Mi smo pokušali da se vratimo, ali nismo uspjeli. Bez obzira na sve, dali smo večeras sve od sebe, u granicama naših mogucnosti, iako smo bili previše nervozni. Ostajemo nezasluženo bez prolaza dalje, ali to je sport. Mislim da za našu ekipu treba još vremena da bi postigla bolje rezultate od ovoga. Mi u svakom slucaju možemo da budemo prezadovoljni igrom u Majorci i svime sto smo uradili u Ligi šampiona, iako ostaje žal što nismo prošli dalje", rekao je trener Budućnosti Igor Kolaković.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

14 Komentari

Podeli: