Na festivalu će biti prikazani, između ostalih i filmovi "Hollywoodland", "Provalnik" (Breaking and Entering) i "Uhvati vatru" (Catch A Fire) koje će našoj bioskopskoj publici predstaviti distributerska kuća Taramount film tokom iduće godine.
U filmu ‘Breaking and Entering' Branka Katić glumi sa Žilijet Binoš (Juliette Binoche) i Džudom Louom (Jude Law), dok režiju potpisuje proslavljeni dobitnik Oskara, Entoni Mingela (Anthony Minghella).
"Uhvati vatru" (Catch A Fire) će biti u bioskopima od 18. januara 2007. Film je režirao Filip Nojs (Phillip Noyce). Uloge u filmu tumače Tim Robins (Tim Robbins) i Derek Luk (Derek Luke). U pitanju je drama o terorizmu u Južnoj Africi, o policajcu i o mladiću Luku koji sam organizuje napade i bori se protiv režima.
"Hollywoodland" će u bioskopima biti od 8. februara 2007. Režiser je Alen Kalter (Allen Coulter), a u filmu igraju Edrijen Brodi (Adrien Brody), Dajen Lejn (Diane Lane), Ben Aflek (Ben Affleck) i Bob Hoskins. Priča se odvija 50-ih godina XX veka i prati privatnog detektiva koji istražuje misterioznu smrt Džordža Rivsa, tadašnjeg glumca koji je tumačio lik “Supermena”. Tokom istrage, detektiv neplanirano otkriva povezanost sopstvenog života sa ovim slučajem koji postaje sve više ličan. Ključ istine možda leži u ljubavnoj vezi koju je Rivs imao sa ženom direktora studija.
"Provalnik" (Breaking and Entering) biće premijerno prikazan 1. marta 2007. Režiser je Entoni Mingela (Anthony Minghella), a igraju Žilijet Binoš (Juliette Binoche), Džud Lou (Jude Law), Robin Rajt Pen (Robin Wright Penn) i Branka Katić. Ovo je priča o krađi, kriminalnoj i emotivnoj, koja prati grupu Londonaca i novih pridošlica u grad, čiji se životi prepliću u unutrašnjosti gradskog kvarta King’s Cross. Pejzažni arhitekta se susreće sa lopovom koji je načinio nekoliko provala za redom u njegove poslovne prostorije. Istraga koja sledi, otrgnuće ga iz sigurnog i poznatog sveta na koji je navikao i naterati da ponovo razmisli o životu koji živi.
Kontra Magazin
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare