Selektor odbojkaške reprezentacije
Ljubomir Travica potvrdio je za B92 da se povlači sa te funkcije zbog porodičnih problema, samo sedam dana pred početak priprema za Svetsko prvenstvo u Japanu.
Travica je na odluku da napusti selekciju bio prinuđen zbog bolesti ćerke jer se u poslednje vreme pogoršala.
"
To je novi-stari problem, ako tako mogu da kažem. Došao sam u situaciju da prelomim u najtežem mogućem trenutku – kada moram da biram između dve neželjene opcije", rekao je Travica za B92, ukazujući na vreme u kojem je morao da donese odluku.
"
Ostaviti reprezentaciju koja na Svetskom prvenstvu može da osvoji medalju nije nimalo lagano sa stručne strane. Međutim, posle dugog razmišljanja morao sam da odaberem ostanak sa porodicom", dodao je dosadašnji selektor.
Travica ne isključuje mogućnost da se na funkciju vrati posle Svetskog prvenstva, ukoliko se problemi sa zdravljem deteta srede.
"
Nadam se da u decembru možemo pričati o dobrom razvoju situacije na oba polja. Ako bude sve kako treba, nemam nikakvih razloga da ne prihvatim eventualni poziv. Vrlo rado bih ponovo bio selektor", zaključio je Travica, koji je predložio da njegovu funkciju preuzme Igor Kolaković, trener Budućnosti, koji je tri godine bio njegov asistent u državnom timu.
Svetsko prvenstvo u Japanu održava se od 17. novembra do 3. decembra.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 19
Pogledaj komentare