Dejan Savićević, predsednik Fudbalskog saveza Crne Gore, odbio je ponudu bečkog Rapida da postane trener tog kluba, piše podgorička 'Pobjeda'. Savićević je takvu odlluku objasnio željom da nastavi da radi svoj posao ali i zdravstvenim problemima.
"
Drago mi je što su se ljudi iz Rapida interesovali za mene i ponudili mi mogućnost da budem njihov trener, ali ja nisam u mogućnosti da prihvatim takvu obavezu. Pre svega, predsednik sam FSCG, i pored te funkcije ne želim da obavljam bilo koju drugu. I da nisam na tom mestu, u ovom trenutku ne bih mogao prihvatiti ulogu trenera u mom bivšem klubu. Uskoro me očekuje nova operacija, mislim da svi znate iz kojih razloga. Posle toga će slediti period rehabilitacije, a imam i drugih obaveza. Žao mi je, ali morao sam u ovoj situaciji da odbijem poziv Rapida," kazao je Savićević.
Austrijski mediji objavili su vest da je Savićević bio favorit za mesto trenera u Rapidu. Ovaj tim je otpustio zbog loših rezultata Georga Celhofera, a mesto na klupi nakon toga odbio je jedan od najpoznatijih bivših austrijskih igrača, Hans Krankl.
Savićević je nastupao za Rapid u periodu od 1999. do 2001. godine, i tada je postao miljenik navijača. Lokalni mediji tvrdili su da bi "genije" bio najbolje rešenje, jer bi zadovoljna bila i publika i uprava kluba.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 10
Pogledaj komentare