Četvrtak, 16.03.2006.

10:45

Iranci i Hrvati se 'pronašli'

Autor: Miloš Šaranović  |  Izvor: B92

Default images

Iako su dugo tražili rivala za pripremnu utakmicu 28. maja fudbaleri Irana 'dočekali' su protivnika. Zahvaljujući činjenici da su Rumuni promenili plan i u maju odlaze u Severnu Ameriku, Iran će gostovati u Hrvatskoj.

Naime, za taj datum predviđeno je gostovanje Rumuna u Osijeku ili Rijeci, Hrvati su ostali bez protivnika, a Fudbalska federacija Irana bezuspešno je tražila protivnika.

Hrvati su, tvrde lokalni mediji, imali nekoliko ponuda, ali je Izbor Iran čiji je trener Hrvat Branko Ivanković.

Hrvati su sa Iranom igrali jednom, u pripremama za SP 1998. godine u Francuskoj. Do početka Mundijala igraće i sa Austrijom (23. maj), Poljskom (2. jun) i Španijom (7. jun). SP počinje 9. juna.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

10 Komentari

Podeli: