Sreda, 07.12.2005.

13:51

Olimpijski plamen stigao u Italiju

Izvor: Beta

Default images
Olimpijski plamen stigao je u sredu u Italiju, nešto više od dva meseca pre početka Zimskih Olimpijskih igara koje će se održati u Torinu.

Plamen je u 10.41 po lokalnom vremenu iz Grčke stigao na rimski vojni aerodrom Ćampino, koji je 45 minuta pre sletanja aviona bio zatvoren zbog straha od eventualnog bombaškog napada. Šef Organizacionog komiteta ZOI Valentino Kastelani izneo je iz aviona plamen u malom fenjeru.

"Spremni smo za početak Igara", rekao je Kastelani novinarima.

Plamen će tokom srede biti odnet u predsedničku palatu Kvirinal. Predsednik Karlo Azeljo Ćampi u četvrtak će baklju predati pobedniku maratona na prošlogodišnjim Olimpijskim igrama u Atini, Stefanu Baldiniju. Baklja će proći kroz sve provincije u Italiji, a na kratko će boraviti i u Francuskoj, Austriji, Švajcarskoj i Sloveniji. Ime poslednjeg nosača baklje još se skriva, a glavni favorit je italijanski skijaš Alberto Tomba.

Štafeta će ukupno preći 11.300 kilometara, a nosiće je oko 10.000 osoba, čak i gondolama i automobilom marke "Ferari". Plamen će nositi i marokanski atletičar Hičam el Geruj, fudbalski trener Marčelo Lipi, igrači Rome i Lacija Frančesko Toti i Paulo Di Kanio i svi Italijani osvajači zlatnih medalja na OI u Atini.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: