Fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore nalazi se u posebnom šeširu pred žreb za SP koje se igra u Nemačkoj. To je epilog višečasovnog sastanka čelnika FIFA i organizatora SP.
Sastanak koji je trebalo da donese odgovor na pitanje – ko će u koji ’šešir’, prekinut je posle velike svađe, nijedna strana nije htela da popusti, pa je broj kandidata za nosioce ostao veći od mogućih osam. Naknadno su određeni
nosioci,
Brazil, Nemačka, Argentina, Italija, Engleska, Francuska, Španija i Meksiko. Najveći otpor takvoj odluci pružali su Holanđani.
Svi ostali su u tri ’šešira’ određena 'po geografiji', a jedini problem bio je ’spakovati’ četrnaestog predstavnika Evrope. U prvom ’šeširu’ je pet selekcija iz Evrope, u ’evropskom’ još osam, a jedan je morao sa predstavnicima ’ostatka sveta’.
U
drugom šeširu su
Australija, Angola, Gana, Obala Slonovače, Togo, Tunis, Ekvador i Paragvaj. U
trećem, 'evropskom šeširu' su
Hrvatska, Češka, Holandija, Poljska, Portugalija, Švedska, Švajcarska i Ukrajina.
U četvrtoj grupi se nalaze Iran, Japan, Saudijska Arabija, Južna Koreja, Kostarika, Trinidad i Tobago i Sjedinjene Države.
Reprezentacija Srbije i Crne Gore nalazi se u 'posebnom šeširu' što znači da će u grupi biti sa Brazilom, Argentinom ili Meksikom, jednom selekcijom iz trećeg, 'evropskog' šešira i jednim timom iz druge grupe.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 232
Pogledaj komentare