Utorak, 18.10.2005.

23:16

Bajern dobio Juve, Lil odoleo na OT

Izvor: B92

Default images

Fudbaleri minhenskog Bajerna pobedili su šampiona Italije Juventus rezultatom 2:1, u derbiju prvog dana trećeg kola Lige šampiona. Bavarci su pobedu obezbedili odličnom igrom u prvom poluvremenu, kada su golovima Dajslera i DeMikelisa u razmaku od sedam minuta stekli nedostižnu prednost. Juve je ozbiljnije zaiograo tek u finišu, a Ibrahimović je smanjio na konačnih 2:1 u 90. minutu.

U drugom meču A grupe Klub Briž je u Beču pobedio Rapid 1:0, pogotkom Hrvata Boška Balabana. Bajern je na polovini prve faze praktično već obezbedio plasman u osminu finala Lige šampiona, a Briž stekao veliku prednost u borbi za treće mesto i Kup UEFA.

Arsenal je u Pragu došao na korak od očekivanog osvajanja prvog mesta u grupi B. Tjeri Anri se vratio u ekipu posle jednomesečne pauze zbog povrede i odmah postigao dva gola u pobedi 2:0 nad Spartom.

Na Amsterdam Areni pobedio je domaćin ali su se dva podatka podudarila sa praškom utakmicom – rezultat je bio 2:0, a oba gola postigao je isti igrač. Dvostruki strelac za “Kopljanike” protiv Tuna bio je Grk Atansiu, a Ajaks se probio na drugo mesto u grupi sa četiri boda.
AP / Beta
U grupi C viđena su dva remija. U Atini Panatinaikos je uspeo da otme prvi bod Barseloni u ovom ciklusu. Glavno oružje “zelenih” bila je čvrsta odbrana, a meč je završen bez golova. Zanimljivo je da je Barsa ponovo igrala u neobičnim žutim dresovima, kao u prvom kolu protiv Verdera.

Verder je u Udine krenuo sa svešću da je poraz jednak katastrofi. Nemci su čak bili blizu pobede, posle autogola Felipea na sredini drugog poluvremena. Međutim, gol di Natalea četiri minuta pre kraja održava Udineze korak ispred rivala u zanimljivoj borbi za drugo mesto u grupi.

Pobednika nema ni u grupi D, a kao i u prethodnoj, i ovde su viđena samo dva gola. Viljareal je u iberijskom derbiju vodio protiv Benfike pogotkom Huana Romana Rikelmea iz penala u 73. minutu. Međutim, vođstvo “žute podmornice” trajala je samo četiri minuta, a gol za Benfiku postigao je Fernandes.

Najveće iznenađenje dana dogodilo se na Old Trafordu, gde je Lil ostao neporažen. Odličan nastup nekadašnjeg Zvezdinog tandema Vitakić – Aćimović značajno je doprineo da klub sa severa Francuske osvoji bod bez primljenog gola od nekada zastrašujućeg protivnika. Junajted je još jednom pola sata igrao sa igračem manje, ovoga puta isključen je Pol Skols.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 6

Pogledaj komentare

6 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: