U nedelju se na Savi kod Šapca održava 36. plivački maraton, pod nazivom "Trka mira", a na njemu će učestvovati takmičari iz šest zemalja.
Prema najavama organizatora, stazu dugu 14 kilometara plivaće 20 učesnika iz Srbije i Crne Gore, Makedonije, Slovenije, Bugarske, Kanade i Hrvatske, a više stotina učesnika plivaće u pratećim trkama na 4,5 kilometara, 1,2 kilometra, i takmičenjima za mlađe uzraste na 100 i 50 metara.
U "Trci mira" pravo nastupa imaju svi građani nakon obavljenog lekarskog pregleda.
Start trke planiran je za 10 časova u selu Drenovac, 14 kilometara uzvodno od Šapca, a za vreme trajanja maratona na šabačkoj plaži "Stari grad" održaće se ostale četiri trke i takmičenja u spremanju riblje čorbe.
Šabački plivački maraton održava se od 1971. godine u znak sećanja na hiljade Šapčana, koje su u septembru 1941. nemački vojnici naterali da trče do sremačkog sela Jarak. Tokom tog marša i u povratku streljano je 200 ljudi.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 1
Pogledaj komentare