Nedelja, 12.12.2004.

12:40

S. Koreja neće poboljšanje sa Južnom

Severna Koreja neće se odreći svog nuklearnog programa, niti će poboljšati veze sa Južnom Korejom.

Izvor: SRNA

Default images

S. Koreja uslovila je svoje poteze u vezi s nuklearnim oružjem odgovorima na pitanja o nuklearnim eksperimentima Juga. "Ukoliko su vlasti J. Koreje istinski zainteresovane za denuklearizaciju Korejskog poluostrva i mirno ujedinjenje zemlje, onda moraju da objasne istinu u vezi sa nuklearnim radnjama i trenutno prekinu aktivnosti u vezi sa razvojem nuklearnog oružja", piše severnokorejski list "Rodong Šinmun".

Međunarodna agencija za atomsku energiju  saopštila je u novembru, da su naučnici Južne Koreje 2000. obogaćivali uranijum, do nivoa pogodnog  za korišćenje u atomskom oružju, a takođe su "izvukli" malu količinu plutonijuma 1982, koji se koristi za pravljenje atomskih bombi.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: