Petak, 10.12.2004.

12:50

EP: "Plave" se okreću Sloveniji

Izvor: B92, Beta

Default images
Posle pobede nad reprezentacijom Hrvatske u prvom meču Grupe B Evropskog prvenstva u Madjarskoj, ženska rukometna selekcija Srbije i Crne Gore može opuštenije da se pripremi za drugu utakmicu protiv Slovenije.

Jedna od najboljih u meču protiv Hrvatske, levi bek Marina Rokić rekla je da će današnji slobodan dan biti iskorišćen za pripremanje taktike za Slovenke i gledanja snimka sa meča Rusija-Slovenija, koja je reprezentacija Slovenije dobila 31:30.

Recept za borbu protiv Slovenki, Marina Rokić vidi u "dubljoj odbrani" reprezentacije SCG, koja bi trebalo da spreči opasne bekove selekcije Slovenije.

Ana Batinić, od koje se očekuje bolja igra protiv Slovenije, nego što je to bio slučaj u meču sa Hrvatskom, izjavila je da je prednost Slovenije u tome što ima kompaktan i iskusan tim, ali i da nije neranjiv protivnik.

"U Sloveniji igra devet igračica iz Krima, koji je poslednjih nekoliko godina osvajač Lige šampiona. Slovenija će biti mnogo teži protivnik nego Hrvatska, a našu šansu vidim u njihovoj sporijoj igri i to treba da iskoristimo. Imaju 'tromije' i teže igračice, tako da bi mogle da ih iznenadimo dubljom odbranom i kontranapadima", rekla je Ana Batinić.

Utakmica SCG-Slovenija biće odigrana sutra (20 sati), a u istoj grupi sastaju se Hrvatska-Rusija (18 sati).

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: