Ponedeljak, 08.11.2004.

10:53

Đoković na 188. mestu, Safin četvrti

Izvor: B92

Default images

Na ovonedeljnoj ATP listi SCG ima dva predstavnika u prvih 200 tenisera sveta. Pored Janka Tipsarevića, koji se posle pada od dva mesta nalazi na poziciji 129, veliki napredak ostvario je 17-godišnji Novak Đoković.

Đoković je u nedelju osvojio čelendžer u Ahenu (50.000 dolara, u finalu pobedio Larsa Burgsmilera sa 2:1 u setovima), pa je sada 188. na svetu, posle skoka od čak 54 pozicije. Dušan Vemić je u proteklih sedam dana zaradio 16 mesta, pa je sada 227. na listi.

Na prva tri mesta i dalje su ubedljivo Rože Federer, Endi Rodik i Lejton Hjuit. Najveća promena u vrhu je prodor Marata Safina sa sedmog na četvrto mesto, prestigao je Moju, Koriju i Agasija.
Getty Images
Senzacionalan uspon ostvario je Radek Stepanek, koji je preko finala pariskog Mastersa napredovao sa 63. na 33. mesto liste. Sličan uspon ostvario je Maks Mirnji (sa 71. na 46. poziciju), a najveći pad u Top 50 ostvario je Rajner Šitler – sa 27. na 42. mesto.

Tenisere očekuje pauza do subote, kada u Hjustonu počinje Masters kup, poslednji na američkom tlu, a B92 će opsežno pratiti informacije sa tog takmičenja preko našeg teksaškog dopisnika Nikole Olića. U subotu u tom gradu startuju dublovi, a takmičenje osam najboljih singl igrača za fond od 3,7 miliona dolara počinje u sledeći ponedeljak.

Poslednje nedelje takmičenja, u Parizu, mesto u avionu za Hjuston izborili su Giljermo Korija, Marat Safin i Tim Henman. Pre toga bilo je poznato da će na Masters kupu nastupati branilac trofeja Rože Federer (na slici sa prošlogodišnjim trofejom), Endi Rodik, Lejton Hjuit, Karlos Moja i Gaston Gaudio. Prošlogodišnji finalista Andre Agasi nije uspeo da izbori vizu za nastup u Teksasu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 9

Pogledaj komentare

9 Komentari

Podeli: