Nedelja, 07.11.2004.

18:41

GY: Partizan bolji od Olimpije

Izvor: B92, Beta

Default images

Košarkaši Partizana Pivare MB pobedili su u derbiju desetog kola Goodyear lige vodeću ekipu Union Olimpije rezultatom 97:88 (19:19, 22:26, 26:18, 30:25).

Do sedme pobede u sezoni Partizan je došao kolektivnom igrom, uz fenomenalan nastup Tripkovića, koji je sa 25 poena i nekoliko ključnih trojki odlučio protivnika.

Beogradska publika videla je uzbudljivu, ali ne toliko kvalitetnu utakmicu. Šampion SCG igrao je bez Petra Božića i Predraga Samardžiskog, ali se u ekipu vratio Kosta Perović posle višemesečne pauze. On je za 10 i po minuta provedenih u igri postigao sedam poena i imao je jedan skok. Ni Olimpija nije bila kompletna, pošto je igrala bez Vlademira Bojse.

Nijedna ekipa u prvom poluvremenu nije uspela da stekne veću prednost, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Olimpija je ipak manje grešila i taj deo igre rešila je u svoju korist sa četiri poena prednosti.

Partizan je u drugom poluvremenu zaigrao znatno angažovanije i jače u odbrani, što je odmah dalo rezultata u napadu. "Crno-beli" su prešli u vođstvo, ali im Olimpija nije dozvolila da se "odlepe".

Mlada postava domaćeg tima mnogo je grešila, a meč su u poslednjoj četvrtini rešili Tripković trojkama, Milojević bacanjima i Slobodan Božović dobrom igrom u odbrani.
Beta
Partizan je minut i po pre kraja došao do 11 poena prednosti – 93:82, a Olimpija je presingom samo uspela da pridje na pet poena, da bi Milojević sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja otklonio neizvesnost.

Trener Partizana Duško Vujošević rekao je posle meča da je ova pobeda bila jako značajna za njegov tim posle poraza od Prokom Trefla u prvom kolu Evrolige.

"Ova utakmica donela je nekoliko pozitivnih stvari, a dve glavne su povratak Perovića i jaka odbrana u drugom poluvremenu. Pobeda nad timom koji je u ovoj hali već slavio sa 17 poena prednosti u sezoni nam je najbolji uvod u meč sa Estudijantesom u drugom kolu Evrolige", rekao je Vujošević novinarima posle meča.

Trener "crno-belih" je pohvalio Božovića i istakao je da je njegova igra u odbrani oslobodila ekipu u napadu.

Šef stručnog štaba Olimpije Sašo Filipovski rekao je da je Vlademir Bojsa mnogo nedostajao njegovom timu, ali je dodao da je Partizan zasluženo pobedio.

"Bojsa nam donosi mnogo poena, ali i širinu i čvrstinu. Osim toga, mnogo smo grešili i radili glupe stvari. Moramo da igramo konstantno dobro ako želimo da pobedimo evroligašku ekipu kao što je Partizan", izjavio je Filipovski.

Partizan sledeću utakmicu igra u četvrtak, kada u Madridu gostuje Estudijantesu u drugom kolu Evrolige.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

43 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: