Ponedeljak, 19.07.2004.

14:40

Al-Madžaid ponovo šef bezbednosti

Izvor: B92

Default images
Jaser Arafat ponovo je postavio Abdela Razeka al-Madžaida za prvog čoveka palestinske Službe bezbednosti.

Palestinski lider smenio je sa ove funkcije svog rođaka Musu Arafata, nakon samo tri dana od njegovog imenovanja na tu poziciju. Posle niza protesta u Gazi, na kojima su demonstranti optužili Musu Arafata za korupciju, Arafat je telefonirao generalu Abdelu Razeku al-Madžaidu i zamolio ga da se vrati na poziciju, sa koje ga je smenio pre samo tri dana.

Musa Arafat će ostati na visokoj funkciji oficira bezbednosti, ali će biti potčinjen Al Madžaidu, koji će preuzeti kontrolu nad bezbedonosnim službama u Gazi i na Zapadnoj obali, javlja dopisnik B92 Saša Živković.

Egipatski zvaničnici u nedelju su najavili da će učiniti sve da pomognu da se reši kriza u Gazi i ponudili pomoć u prestruktuiranju službi bezbednosti u Gazi.

Ahmed Kurija, palestinski premijer, zakazao je za ponedeljak sednicu kabineta u Ramali, povodom poslednjih događaja, na kojoj će ponovo dati ostavku. Palestinski
izvori tvrde da je besan jer ga Arafat nije konsultovao oko novih imenovanja u Gazi.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: