Petak, 14.05.2004.

23:44

Za smrt emigranata ima još krivih

Izvor: Beta

Default images
Ambasador SAD u Makedoniji kaže da su za slučaj “Raštanska lozja” krivi i drugi funkcioneri, ne samo ministar policije.

Ambasador SAD Lorens Batler izjavio je da su pored odbeglog bivšeg ministra policije Ljube Boškovskog za slučaj ubistva šest pakistanskih i jednog emigranta iz Indije odgovorne i druge osobe koje su bile na funkciji, a sakrivale su taj zločin. Batler je rekao da treba istražiti da li su i drugi činovnici ili pravne institucije sakrivale slučaj.

On je istakao da u slučaju "Raštanska lozja" kada su u proleće u 2002. ubijeni ekonomski emigranti, šest Pakistanaca i jedan Indijac, bila u pitanju zavera u koju je bilo uključeno više osoba. "Treba da se utvrdi da li su ta lica pomagala počiniocima ovog grozomornog čina. Ukoliko se utvrdi da su i tadašnji državni tužilac i druga službena lica zloupotrebili funkciju time što nisu obavljivali dužnost, treba da odgovaraju", rekao je Batler.

Bivši tužilac Stavre Djikov, sada advokat obeglog prvooptuženog Ljubeta Boškovskog, nije želeo da komentariše optužbe ambasadora Batlera.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Podeli: